Határon átívelő projektben vesznek részt a magyarkanizsaiak a szegediekkel
A határon átívelő projekt célja, hogy hozzájáruljanak a megváltozott munkaképességű emberek könnyebb munkavállalásához. A Belül a körön – sokszínűség és integráció nevet viselő kezdeményezésben a Magyarkanizsa Községbeli Szociális Védelmi Szolgáltató Központ, együttműködve a szegedi Szivárvány Autizmus Közhasznú Egyesülettel, egy olyan programot dolgozott ki, amelynek lebonyolítása tavaly októbertől egészen 2022 elejéig tart.
Egyelőre a projekt közepén tartanak, a tervek megvalósításában pedig fokozatosan, lépéről lépésre haladnak. Fő céljuk az, hogy a hátrányos helyzet embereket segítsék az elhelyezkedésben, ugyanis közöttük sokszor a munkanélküliség egyik oka az információ hiánya. Sem ők, sem a munkáltatók nincsenek tisztában a lehetőségekkel, a két említett szervezet pedig azon ügyködik, hogy széles körben tájékoztassa a munkaadókat és a munkavállalókat egyaránt. Mindenekelőtt meg kell célozniuk a megváltozott munkaképességű emberek, az ő családjuk, tanáraik, nevelőik, szociális vállalkozások és egyéb gazdasági képviselők, cégek, vállalkozások csoportját is. Konferenciákat és tapasztalatcserén alapuló képzéseket is tartanak, online kampány mellett. Feladataik közé tartozik a védett munkahelyek eszközbeszerzésének támogatása és a fiatal, megváltozott munkaképességű személyek felkészítése a munkaerőpiacra, valamint a potenciális munkaadók menedzsmentjének előkészítése.
Mindezekről péntek a délelőtti sajtótájékoztatón számolt be Tolnai Csaba, a központ igazgatója, Szakács Ibolya, a projekt koordinátora és Bicskei Andrea, a központ szakmunkatársa.
Tolnai Csaba elmondta, hogy az intézményük második alkalommal vesz részt egy határon átívelő pályázatban, melynek célja a megváltozott munkaképességű emberek piaci integrálása. Hozzátette, hogy nem először vágna bele ilyen projektumba, ugyanis 2019-ben és 2020-ban már részt vettek hasonló munkában. Fontosnak tartja, hogy a horgosi épületükben is ki tudjanak alakítani munkahelyeket, ahol gombát szeretnének termeszteni a pincehelyiségben, ehhez azonban felújítás szükséges. A magyarkanizsai intézményükben pedig a kézművesműhelyeiknek szeretnének egy nagyobb lökést adni.
A projekt tehát jelenleg a közepénél tart, a közeljövőben a fórumok, a tanácskozások is nagy hangsúlyt kapnak majd, annak érdekében, hogy a jelenleg hátrányos helyzetben lévő, leendő munkavállalók is teljes értékű, alkotó és munkavállaló tagjai is lehessenek a társadalomnak.
Forrás: magyarszo.rs Fotó: Magyar Szó